
Témata všech námi nabízených kurzů jsou zaměřená na potřeby dalšího vzdělávaní pracovníků přímé péče sociálních služeb a svým obsahem předávají pracovníkům odpovídající kompetence směrem k individualizaci péče a podpory v pobytových, ambulantních i terénních službách. Motivují pracovníky přímé péče k podpoře uživatelů v osamostatňování, zvyšování jejich sebevědomí, kvality života. To vše ve vztahu ke komunitnímu způsobu poskytování sociální péče. Všechna vzdělávání navazují na hodnoty transformace sociálních služeb v České republice, reflektují Úmluvu o právech osob se zdravotním postižením a Základní listinu práv a svobod.
AKREDITOVANÝ KURZ
BĚŽNÝ ŽIVOT aneb jak podpořit člověka s postižením v samostatnosti
BĚŽNÝ ŽIVOT aneb jak podpořit člověka s postižením v samostatnosti je prakticky zaměřený kurz, který seznámí účastníky s principy normality, prací s rizikem, právem na špatné rozhodnutí a podporou v samostatném rozhodování v kontextu předávání větší odpovědnosti uživatelům služeb s postižením a podpory v samostatném rozhodování s propojením na tvorbu plánu rizik a individuální plánování. Podpora individuality jedince je jedním ze základních principů péče zaměřené na přání a potřeby lidí s postižením v komunitních formách bydlení nejen v rámci procesu transformace sociálních služeb, ale i v rámci služeb preventivních, které připravují lidi s postižením na samostatný, co možná nejvíce nezávislý život nebo ho v jeho samostatném bydlení podporují formou terénních služeb. Kurz je postaven na mnoha příkladech dobré praxe a dává účastníkům prostor formou aha momentů a vlastních kazuistik reflektovat svou vlastní práci s uživateli služby.
Rozsah kurz: 8 vzdělávacích hodin
Číslo akreditace MPSV: A2024/0956-SP/PC
Lektoři: Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Nikola Kozová, MBA
AKREDITOVANÝ KURZ
BĚŽNÝ ŽIVOT II aneb praktická příprava lidí s postižením na přechod do komunitního typu služby
BĚŽNÝ ŽIVOT II aneb praktická příprava lidí s postižením na přechod do komunitního typu služby volně navazuje na kurz BĚŽNÝ ŽIVOT aneb jak podpořit člověka s postižením v samostatnosti (bez nutnosti absolvovat tento kurz jako první v pořadí). Jedná se o prakticky zaměřený kurz, který seznámí účastníky s principy motivace, přiměřené podpory a předávání odpovědnosti, které jsou nezbytné pro efektivní nácvik dovedností klientů nejen v rámci přechodu z ústavní péče do komunitního typu služby. Podpora individuality jedince je jedním ze základních principů péče zaměřené na přání a potřeby osoby s postižením v komunitních formách bydlení nejen v rámci procesu transformace sociálních služeb, ale i v rámci služeb preventivních, které připravují osoby s postižením na samostatný, co možná nejvíce nezávislý život nebo ho v jeho samostatném bydlení podporují formou terénních služeb. Kurz je postaven na mnoha příkladech dobré praxe a dává účastníkům prostor formou aha momentů a vlastních kazuistik reflektovat svou vlastní práci s uživateli služby.
Rozsah kurzu: 8 vzdělávacích hodin
Číslo akreditace MPSV: A2024/0955-SP/PC
Lektoři: Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Nikola Kozová, MBA,
AKREDITOVANÝ KURZ
Praktické aspekty opatrovnictví pro pracovníky sociálních služeb a hospodaření s penězi ve službách bydlení pro osoby s postižením
Praktické aspekty opatrovnictví pro pracovníky sociálních služeb a hospodaření s penězi ve službách bydlení pro osoby s postižením je prakticky zaměřený kurz, který seznámí účastníky s právními normami týkající se opatrovnictví a dalších mírnějších forem omezování práv osob s postižením, přináší informace o možnostech a mantinelech spolupráce mezi opatrovancem, sociální službou a opatrovníkem, aspektech nácviku hospodaření s penězi osob s postižením včetně praktických cvičení. Podpora individuality jedince je jedním ze základních principů péče zaměřené na přání a potřeby osoby s postižením, která se neobejde bez aktivní a kvalitní spolupráce všech třech aktérů. Nastavení dobré spolupráce umožní člověku s postižením žít běžným, co nejvíce samostatným, naplňujícím životem. Kurz je vhodný pro všechny typy pracovníků přímé péče napříč všemi typy sociálních služeb. Kurz je postaven na mnoha příkladech dobré praxe a dává účastníkům prostor formou aha momentů a vlastních kazuistik reflektovat svou vlastní práci s uživateli služby.
Rozsah kurzu: 8 vzdělávacích hodin
Číslo akreditace MPSV: A2024/0954-SP/PC
Lektoři: Mgr. Zuzana Machová, Mgr. Monika Ondráčková
SEMINÁŘ
Jak komunikovat s člověkem s mentálním postižením a tvorba snadno srozumitelných textů
Rozsah semináře: 6 vzdělávacích hodin
Lektoři: Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Nikola Kozová, MBA
SEMINÁŘ
Práva člověka s postižením, zapojení jednotlivých aktérů při poskytování sociální služby
Rozsah semináře: 6 vzdělávacích hodin
Lektoři: Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Nikola Kozová, MBA
SEMINÁŘ
Proměna role sociálního pracovníka v procesu transformace sociálních služeb
Rozsah kurzu: 6 vzdělávacích hodin
Lektoři: Mgr. Nikola Kozová, MBA, Mgr. Monika Ondráčková
SEMINÁŘ
Motivace týmu k procesu transformace, zpracování obav
Rozsah semináře: 6 vzdělávacích hodin
Lektoři: Mgr. Nikola Kozová, MBA, Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Zuzana Machová
SEMINÁŘ
Jak komunikovat proces transformace se všemi zapojenými aktéry, plán přechodu člověka s postižením do komunitního typu služby
Rozsah semináře: 6 vzdělávacích hodin
Lektoři: Mgr. Nikola Kozová, MBA, Mgr. Monika Ondráčková, Mgr. Zuzana Machová
Ceník
Akreditovaný kurz na klíč*
u Vás v zařízení pro max. 15 účastníků
22 500 Kč
Seminář na klíč*
u Vás v zařízení pro max. 15 účastníků
15 000 Kč
Konzultace
u Vás / online
1 500 Kč / hod
Workshop
u Vás / online
1 500 Kč / hod
* Kurzy i semináře na klíč je možné realizovat až pro 20 účastníků. V takovém případě je třeba počítat s navýšením ceny za práci druhého lektora, který bude vzdělávání realizovat, aby byl dostatečný prostor pro indvidualizovaný přístup k účastníkům kurzu.